Berlin ist multikulti!

26 października 2023 roku od wczesnych godzin przedpołudniowych klasy 5tp, 3he i 3la wraz z opiekunkami (Aleksandra Górska i Lilianna Zimniak) zwiedzały Berlin. Stolica Niemiec przywitała nas deszczową aurą. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od jednej z najsłynniejszych galerii pod gołym niebem – East side gallery. Potem spacerem ruszyliśmy od Alexanderplatz aż do Bramy Brandenburskiej. Po drodze zachwycały nas budynki i pomniki, pełne historii: Museumsinsel czyli wyspa muzealna, Stara i Nowa Wartownia, najsłynniejsze dzieło Käthe Kollwitz, niemieckiej graficzki, malarki i rzeźbiarki, która doświadczyła utraty męża podczas I wolny światowej i syna w czasie II, uniwersytet Humboldta i niecodzienny pomnik upamiętniający palenie książek w 1933 na Bebelplatz, Pomnik Pomordowanych Żydów Europy, Brama Brandenburska, Reichstag… Berlin można poznawać na różne sposoby i w różnych porach roku. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie i pamiętajmy: Berlin ist multikulti!

Lilianna Zimniak

Inne posty

Skip to content