Młodzież Ekonomika z wizytą u Magdy

Przyszedł czas na kolejne podsumowanie trwającej od kilku lat wyjątkowej współpracy z wyjątkową osobą – Magdaleną Szmigierą – której pasja i miłość do zwierząt stały się dewizą na spełnione i szczęśliwe życie.W ramach uwieńczenia prowadzonej przez nas nieprzerwanie od lat akcji charytatywnej „Azyl u Magdy” młodzież Ekonomika wybrała się wraz z opiekunkami Paniami Agnieszką Rusin i Karoliną Bogusz na dwudniową wycieczkę do Warszawy oraz Mińska Mazowieckiego. Wyjazd był sposobnością do tego, by zwiedzić Warszawę oraz osobiście spotkać się z Magdą, poznać jej charyzmatyczną i urzekająca osobowość oraz przekazać na jej złote ręce zebraną przez uczniów naszej szkoły karmę oraz akcesoria dla potrzebujących czworonożnych przyjaciół.
Mieliśmy niezwykłą przyjemność znaleźć się w pięknych okolicznościach przyrody, w jakich Magda prowadzi schronisko dla koni, dając im ciepło, troskę i prawdziwy dom. Zaszczytem było dla nas osobiste poznanie samej bohaterki całego dobroczynnego „zamieszania”, które Magda czyni od lat w świecie, aktywnie działając na rzecz zwierząt, ratując ich życie i reprezentując ich głos wśród lokalnej społeczności, w masowej świadomości ludzi oraz prowadząc zakrojoną na szeroką skalę kampanię w mediach społecznościowych. Rozmowa z Magdą, uroczą, silną i mądrą kobietą, będącą uosobieniem szlachetnych cech, determinacji i ogromnej wewnętrznej siły pokazała, że wato w życiu mieć marzenia i nie ma w życiu ograniczeń oprócz tych jakie sami sobie stworzymy. Konfrontacja z uratowanymi przez Magdę końmi, widok wzruszającej relacji ocalonych zwierząt z człowiekiem wybawcą i opiekunem była niecodzienną lekcją empatii, wrażliwości i wzajemności. Magda zachęciła do kontynuowania naszych działań w zakresie pomagania zwierzętom oraz wyraziła nadzieję, że nasza współpraca nabierać będzie coraz to nowych odsłon i barw.
Dziękujemy Wam drodzy Uczniowie za to, że nieprzerwanie od lat tworzycie wielką siłę idei wolontariatu w naszej szkole i cieszymy się na dalszą współpracę w tym zakresie;)

Opiekunki
Karolina Bogusz i Agnieszka Rusin

Fot. K.Bogusz

Inne posty

Skip to content