Nasi uczniowie laureatami Olimpiady Turystycznej

W dniach 3-6 kwietnia br. Patrycja Kowalska (IV TOT) i Paweł Radoła (II TOT) uczestniczyli w zmaganiach finałowych VI Olimpiady Wiedzy o Turystyce w Załęczu Wielkim. Zanim jednak awansowali do najlepszej trzydziestki w kraju przeszli etap szkolny i wojewódzki. Pokonali kilka tysięcy osób, by zdobyć tytuły laureatów tegorocznej edycji olimpiady, odbywającej się pod hasłem: „Turystyka w przyrodzie”.
Sukces ten zawdzięczają ciężkiej pracy i determinacji do poznawania i oswajania nowych obszarów wiedzy. Paweł Radoła swoją prezentacją pt: „Birdwatching – Ptasi Raj w Przygodzicach” zachwycił komisję i udowodnił, że często nie dostrzegamy piękna, póki go nie poznamy. Patrycja Kowalska zaprezentowała „Kajakowy Szlak Konwaliowy – rodzinne spotkanie z przyrodą Przemęckiego Parku Krajobrazowego” i pokazała jak z szacunkiem oraz troską powinniśmy traktować to, co już odkryte i uznane za unikatową wartość. Te działania sprawiły, że uczniowie awansowali do ścisłej 15 i z finalistów stali się laureatami, by dalej konkurując z najlepszymi, ostatecznie zająć bardzo wysokie miejsca w pierwszej dziesiątce: 5 miejsce – Paweł Radoła i 7 miejsce – Patrycja Kowalska.
Życzę Patrycji i Pawłowi, by te lekcje przyrody zostały z nimi na zawsze w postaci dobrych wspomnień i unikatowych refleksji nad życiem i jego wartością. Dziękuję Wam za ogromne zaangażowanie, a Panu Marcinowi Niedzielskiemu za wsparcie i wspaniałą opiekę nad młodzieżą podczas eliminacji wojewódzkich i zmagań finałowych.

Opiekun laureatów olimpiady
Beata Kokot

Fot. M. Niedzielski

Inne posty

Skip to content