Nasi uczniowie razem z seniorami świętowali Ogólnopolski Dzień Seniora

„Człowiek jest wielki
nie przez to, co posiada,
lecz przez to, kim jest;
nie przez to, co ma,
lecz przez to,
czym dzieli się z innymi.”
                          Jan Paweł II

Dnia 14 listopada br. obchodzimy Ogólnopolski Dzień Seniora. Z tej okazji uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych gościli z wizytą w zaprzyjaźnionym Domu Pomocy Społecznej w Lesznie. Młodzież postanowiła umilić czas pensjonariuszom swoim towarzystwem, rozmową i wspólnym biesiadowaniem przy stole pełnym atrakcyjnych niespodzianek. Uczniowie przygotowali dla seniorów słodkie wypieki, symboliczne upominki oraz liczne kreatywne zadania.
Młodzież klasy 5rp przybyła do seniorów również z bogatym programem muzycznym. W kameralnej atmosferze swoje talenty wokalno-instrumentalne zaprezentowali: Maja, Alicja oraz Kacper. Wspólnie z seniorami wysłuchaliśmy nagrań nawiązujących do lat ich beztroskiej i niezapomnianej młodości. Każdy z nich opowiedział o utworze, który przypomina mu o dawnej miłości, szalonym tańcu czy też wyjątkowej imprezie. Były łzy wzruszenia i radości. Uczniowie wraz z pensjonariuszami poznawali się wzajemnie, rozwiązując krzyżówki, rozmawiając o życiu, podróżach, radościach i problemach dnia codziennego. Ogromne emocje i ekscytację wywołało zadanie wymagające kreatywnej pracy. Seniorzy zaprezentowali swoje malarskie umiejętności na sztalugach przygotowanych przez młodzież. Wśród naszych gości odkryliśmy niekwestionowane talenty prawdziwych pasjonatów sztuki plastycznej, którzy na płótnie stworzyli malownicze krajobrazy przedstawiające naszą złotą polską jesień. Nie bez znaczenia był również wybór tej pory roku jako tematu prac. Jesienią bowiem obchodzimy aż 3 święta naszych wspaniałych seniorów: 1 października- Międzynarodowy Dzień Seniora, 20 października- Europejski Dzień seniora oraz 14 listopada- Ogólnopolski Dzień Seniora. Z tej okazji składamy wszystkim Seniorom życzenia zdrowia i wielu lat życia wypełnionego radością i satysfakcją z przeżytych lat oraz szacunkiem i miłością najbliższych. Niech Wasz niegasnący duch stanowi inspirację dla innych.

Agnieszka Rusin

 

Inne posty

Skip to content