Sesja popularnonaukowa „Rok Bohaterów – splątane losy Polaków i Żydów”

Dnia 13.11.2023 r. odbyła się sesja popularnonaukowa „Rok Bohaterów – splątane losy Polasków i Żydów”, której organizatorami byli nauczyciele historii: p. Mirosława Dubiał, p. Agnieszka Kochańska i p. Michał Walkowiak. Na początku p. Patrycja Paprota, pracownik Muzeum Okręgowego w Lesznie, będąca naszym gościem specjalnym, bardzo ciekawie opowiedziała o kulturze Żydów, a następnie uczennice ZSE: Jagoda Markiewicz, Klaudia Sikora, Raisa Zdziabek, Kesja Domagała i Amelia Kowalczyk przedstawiły prezentacje dotyczące Holokaustu, bohaterów powstania w getcie warszawskim oraz niedawno beatyfikowanej rodziny Ulmów. Całości dopełnił film udostępniony nam przez Muzeum Getta Warszawskiego. Choć spotkanie trwało aż trzy lekcje, było ciekawe i bardzo pouczające. Organizatorzy dziękują prelegentom, klasom: 1a, 1b, 1j, 1r, 2a, 2a, 4a oraz naszym gościom – uczniom zaprzyjaźnionych szkół średnich za bardzo dobre zachowanie podczas sesji.

Michał Walkowiak

Inne posty

Skip to content