Teatralna lekcja klasy 1t

W piątek 13.10.2023 roku klasa 1t wybrała się na spotkanie z panią Agnieszką Gołaszewską, aktorką Teatru Miejskiego w Lesznie, która opowiedziała nam o zakulisowym życiu w teatrze. Zobaczyliśmy garderoby aktorów, magazyn strojów ze spektakli będących w obecnym repertuarze, charakteryzatornię, no i poznaliśmy drogę na scenę (przy okazji: wiemy, że na scenę wchodzi się prawą nogą). Wiemy jak pracuje inspicjent oraz dźwiękowiec.
Działający od 1 kwietnia 2016 r. Teatr Miejski w Lesznie jest jednym z najmłodszych publicznych teatrów w Polsce. Już od pierwszych chwil placówka mocno wpisała się w krajobraz kulturalny Wielkopolski i Ziemi Leszczyńskiej. Powołanie do życia teatru stało się historycznym momentem w polityce kulturalnej miasta i województwa.
Założycielem i pierwszym dyrektorem Teatru Miejskiego w Lesznie był Błażej Baraniak (do końca maja 2020 roku). W tym czasie leszczyński teatr pojawił się na teatralnej mapie Polski. Od września 2021 dyrektorem Teatru Miejskiego jest Maciej Mizgalski.
W ciągu kilku lat działalności Teatr Miejski nawiązał kooperację z innymi scenami, współpracuje ze znakomitymi twórcami, jest pomysłodawcą i organizatorem licznych projektów kulturalnych, aktywnie współpracuje z lokalnym środowiskiem, zdobywa zaufanie widzów. To miejsce prężne artystycznie, z pozytywną energią i inspirującą przyszłością…
Siedziba Teatru Miejskiego mieści się w zabytkowym budynku, powstałym w II poł. XIX w. W 1993 został wpisany do rejestru zabytków.
To było udane przedpołudnie 🙂
Do zobaczenia już na widowni. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy!!!

Lilianna Zimniak

Inne posty

Skip to content