Wspominamy zmarłych nauczycieli i pracowników naszej szkoły

„Nieważne, czy rok minął,
Dzień, miesiąc, czy też lata…
Gdy odszedł Ktoś na zawsze,
To tracimy cząstkę świata…
I cząstkę samych siebie,
Bo żyjemy już inaczej…
Świat wygląda tak samo,
Choć tyle się zmieniło…
Nic już się nie powtórzy,
Nie będzie już jak było…
Cóż zostało nam dzisiaj?
Wspomnienia…
Ten czas, te chwile…
To dużo… czy może niewiele…
Aż tyle, czy tylko tyle…”

Uroczystość Wszystkich Świętych to czas zadumy i wspomnień o tych, którzy odeszli. Młodzież naszej szkoły, jak co roku pamięta nie tylko o najbliższych zmarłych, ale również o zmarłych nauczycielach i pracownikach naszej szkoły.
Tradycyjnie kilka dni przed 1 listopada uczniowie ZSE (w tym roku klasa 1h) wraz z opiekunkami panią Magdaleną Adamczak oraz Agnieszką Rusin odwiedzili miejsca pamięci narodowej oraz groby byłych nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Młodzież zapaliła symboliczne znicze i pozostawiła karty pamięci na grobach osób, które tworzyły naszą szkołę.
Kultywowanie tego zwyczaju pozwala kolejnym pokoleniom młodzieży poznać sylwetki zasłużonych pedagogów i pracowników, którzy swoja pracą i oddaniem tworzyli wizerunek naszej placówki.
Wspominaliśmy:
Panią Teresę Bartecką, Halinę Biskupską, Janinę Dastych, Ludmiłę Hińcz, Marię Kaźmierczak, Barbarę Łuczak, Jadwigę Mańczak, Janinę Migdalewicz, Marię Polewską, Lutosławę Szrejbrowską, Kingę Szczepaniak, Barbarę Szwarc, Stefanię Walory, Ewę Woźnicką, Pana Józefa Czuszke, Tadeusza Konata, Jana Kośmidra, Władysława Konwińskiego, Zygmunta Szyszkę, Ryszarda Norka, Kazimierza Paszka, Zbigniewa Rzetelskiego.

„Wy żyć będziecie w pamięci tych,
którzy was znali, kochali, cenili
i długo tak, jak pamięć ta będzie trwać…”

Agnieszka Rusin

Inne posty

Skip to content