2 miejsce piłkarzy na etapie rejonowym w piłce nożnej

W dniu 05.04.2022 r. w Wolsztynie na Orliku przy Liceum Ogólnokształcącym odbyły się rejonowe zawody sportowe w piłce nożnej chłopców w ramach WIMS. Do udziału w zawodach zgłosiło się 5 drużyn: Leszno, Wolsztyn, Rawicz, Krobia i Kościan.
Reprezentacja „ZSE” w składzie:
Oskar Wulke 4b,
Mikołaj Juśkowiak 4la,
Patryk Tomkowiak 4la,
Jakub Harendarz 4lb,
Sebastian Bestry 4lb,
Nikodem Brychcy 3lb,
Bruno Dudkowiak 3lb,
Bartosz Doroziński 3h,
Maksymilian Wierzba 2lb,
Hubert Grining 1la.
Turniej rozpoczął się o godzinie 09.45 po uprzednim rozlosowaniu w grupie. Mecze odbywały się systemem każdy z każdym. Czas jednego meczu: 2 x 8 min.
Mecze piłkarskie przyniosły wiele emocji jak i dużo wspaniałych bramek. Wszystkie spotkania były zacięte, toczone w szybkim tempie i można było zauważyć, że każdy zawodnik pragnie zwycięstwa swojego zespołu. Organizatorzy uwzględnili i nagrodzili najlepszego bramkarza oraz najlepszego zawodnika zawodów, którym został nasz reprezentant szkoły Oskar Wulke!!!
Tabela przedstawiała się następująco po zakończonej rywalizacji:
1. Leszno 8pkt 4:2 II miejsce
2. Kościan 3pkt 5:6 V miejsce
3. Krobia 8pkt 6:2 I miejsce
4. Wolsztyn 4pkt 3:7 IV miejsce
5. Rawicz 4pkt 3:5 III miejsce
Pomimo zdobycia pierwszego miejsca w grupie o awansie do dalszego etapu zadecydowała ilość bramek strzelonych przez dany zespół.
Tak naprawdę walka toczyła się do samego końca, do ostatnich minut ostatniego meczu, gdzie stanęły naprzeciwko siebie dwie najlepsze drużyny z Leszna oraz Krobi. Mecz zakończył się wynikiem 0:0.
Chciałbym podziękować naszym chłopakom za godne reprezentowanie naszej szkoły, a także tym którzy wystąpili po raz ostatni. DZIĘKUJĘ?

opiekun: Łukasz Chmielewski

Inne posty

Skip to content