Coś dla ducha i coś dla ciała!

W piątek 10.11.2023 r. klasa 1t wzięła udział w innowacyjnej formie doświadczania sztuki! Prace słynnego artysty, Vincenta Van Gogha, zaprezentowane zostały w technologii Digital Art 360, która przeniosła nas w niesamowity świat wyobraźni wielkiego mistrza. W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni ekspozycyjnej na ekranach zobaczyliśmy setki dzieł i dosłownie zanurzyliśmy się w świecie obrazów. Ściany wokół oraz podłoga zmieniły się w pasjonującą opowieść o życiu i twórczości malarza. Usłyszeliśmy również listy VAN GOGHA do jego brata Theo. Korespondencja braci stała się bowiem nie mniej ważna niż malarstwo Vincenta. W szczerych tekstach odzwierciedlał on swoje poglądy na świat i samego siebie. Listy są niewątpliwie świadectwem talentu literackiego VINCENTA. Pokazowi towarzyszyła nastrojowa, odpowiednio dobrana muzyka. Wszystko to wprowadziło nas w wewnętrzny świat VAN GOGHA i razem z nim przenosiliśmy się do Holandii, Paryża, Arles, Saint-Rémy de Provence oraz Auvers-sur-Oise, gdzie powstawały jego największe arcydzieła.
Po tej duchowej uczcie przyszedł czas na Świętomarcińskie Rogale. W Muzeum Rogala wprowadzono nas w tajniki wiedzy mistrzów cukierników. Było śmiesznie i pysznie!!!

Lilianna Zimniak

Inne posty

Skip to content