Czwarty dzień z filmem niemieckim

11

Dzisiaj, 30.03.2017r., ostatnia grupa naszych uczniów (czyli klasy czwarte) wybrała się do sali kinowej gościnnego Zespołu Szkół Technicznych, gdzie mogliśmy oglądać sympatyczną komedię „Lila Lila”. Reżyser filmu, Alain Gsponer, przeniósł na ekran kinowy powieść pod tym samym tytułem.
Zabawna i przewrotna historia, której bohaterem jest David, młody kelner. Ten pewnego dnia kupuje na targu staroci stary, nocny stoliczek. Znajduje w nim rękopis pięknego romansu. Oczywiście jest i kobieta, piękna Marii, w której David się zakochał i zamierza zaimponować dziewczynie, dając jej do przeczytania „swoją twórczość”. Ona, zachwycona jego talentem i wrażliwością, wysyła tekst do wydawnictwa i tym samym uruchamia lawinę zdarzeń.
Z jakimi perypetiami przyszło im się zmierzyć… o tym dowiedzieli się nasi uczniowie.
To był ostatni seans II Tygodnia Filmu Niemieckiego, na kolejny zapraszamy już za rok.

Lilianna Zimniak

Inne posty

Skip to content