Drugi dzień z filmem niemieckim

W dniu dzisiejszym, czyli 28.03.2017 r., uczniowie drugich klas mogli wziąć udział w projekcji filmu: „Hilfe! Ich bin ein Junge”. Reżyserem filmu jest Oliver Dommenget.To ciepła, rodzinna projekcja, która ociera się o magię.
11-letnia Emma jest wspaniałą uczennicą i ku radości swojej matki spędza bardzo dużo czasu na treningach pływackich. Jej szkolny kolega, Mickey, to notoryczny leń, który bardzo chętnie robi sobie z Emmy żarty. Pewnego wieczoru Emma kładzie się spać wypowiadając życzenie, by obudzić się jako ktoś inny, nie przypuszczając w najśmielszych marzeniach, że następnego ranka odnajdzie siebie w dużo za dużym ciele Mickey’a. Winę za to całe zamieszanie ponosi przyjaciel Emmy, który w lesie znalazł tajemniczą księgę czarów. Nie, nie będę tu opowiadać całego filmu… Warto jednak wiedzieć, że na odwrócenie czaru dzieciaki mają 54 godziny czasu…

Lilianna Zimniak

Inne posty

Skip to content