Dzień Ekonomisty

Dnia 23 maja br. w naszej szkole odbył się Dzień Ekonomisty, zorganizowany w naszej szkole po raz trzeci. W tym roku związany był z Rokiem Edukacji Ekonomicznej. W 2024 roku obchodzimy rocznice:
100-lecia wprowadzenia reform gospodarczych Władysława Grabskiego;
100-lecia ustanowienia polskiego złotego;
100-lecia utworzenia Banku Polskiego;
100-lecia utworzenia Banku Gospodarstwa Krajowego – pełniącego po dziś dzień istotną rolę w stymulowaniu i wspieraniu rozwoju gospodarczego;
100-lecia wydania „Bankructwa Małego Dżeka” książki Janusza Korczaka – powieści, która stała się pierwszym przewodnikiem przedsiębiorczości, kładąc tym samym podwaliny dla polskiej edukacji ekonomicznej.
W ramach inicjatywy zorganizowane zostały wykłady oraz warsztaty przeprowadzone przez zaprzyjaźnionych z naszą szkołą gości, którzy przekazywali wiedzę ekonomiczną i własne doświadczenie naszej młodzieży. Uczniowie mieli przyjemność wysłuchać wykładu pt. ”Ścieżka kariery zawodowej a Sztuczna inteligencja”, przeprowadzonego przez Pana doktora habilitowanego Marka Cieślaka profesora Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, wykładu ,,Projekt rozwoju kariery – kompleksowe wsparcie osób młodych” – zaprezentowanego przez Panią Annę Szyszkę Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Lesznie oraz Pana Tomasza Szymańskiego – Prezesa Zarządu Leszczyńskiego Centrum Biznesu w Lesznie,który przedstawił wykład pt. ,,Zadania i funkcjonowanie inkubatora Przedsiębiorczości”.
Warsztaty dla uczniów przeprowadzili:
– Pani Sylwia Sadowska i Pan Zbigniew Sadowski z firmy– F-Trust Fundusze Inwestycyjne S.A. w Lesznie
– Pani Ewelina Tomaszewska Kierownik Działu Inkubacji i Obsługi Bieżącej Pan Daniel Przybyła Doradca klienta ds. pożyczek i finansowania z Leszczyńskiego Centrum Biznesu w Lesznie
– Pani Hanna Sadowczyk i Pani Grażyna Zawadzka z Krajowej Informacji Skarbowej w Lesznie
– Pani Agnieszka Kosińska i Pani Aneta Ortmann z Powiatowego Urzędu Pracy w Lesznie
– Pani Anna Szyrmer z AWILUX Polska Sp. z o.o. w Lesznie
– Pan Szymon Mojsak z firmy RCPonline Sp. z o.o. w Lesznie przedstawiciele Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Lesznie.
Dziękujemy za udział!
Organizatorzy:
Marlena Kościuch
Anna Borowiak
Alicja Kurt
Katarzyna Misiak
Magdalena Stankowiak
Karolina Szymankiewicz
Ewa Kutrowska

Foto: Oskar Grzegorczyk kl. 2h

Inne posty

Skip to content