Dzień Europy i leszczyńskie Targi Organizacji Pozarządowych 2019

Głównym celem Dnia Europy i leszczyńskich Targów Organizacji Pozarządowych 2019, które odbyły się 11 maja, było propagowanie idei integracji oraz zwiększenie wiedzy mieszkańców miasta Leszna, subregionu leszczyńskiego na temat Unii Europejskiej – promocja wartości takich jak tradycja, kultura, postawa aktywnego obywatela – oraz promowanie organizacji pozarządowych i leszczyńskich instytucji oraz firm zaangażowanych społecznie działających na rzecz mieszkańców Miasta Leszna oraz ich wzajemna integracja, w tym bezpośredni kontakt wystawców z mieszkańcami.Nasz coroczny udział to świetny sposób na promowanie Zespołu Szkół Ekonomicznych. Placówki oświatowe dodatkowo mogły zaprezentować jeden z krajów Unii Europejskiej. Wybraliśmy Polskę: promowaliśmy polskie gry edukacyjne oraz zwróciliśmy uwagę na wybór polskich produktów, szczególnie podczas codziennych zakupów. Odwiedzający nasze stanowisko byli częstowani kawą, krówkami z logo szkoły oraz jabłkami z regionu leszczyńskiego. Dla dzieci przygotowaliśmy kącik zabaw. Pan Bartosz Lewandowski w towarzystwie Karoliny Konopki na scenie leszczyńskiego Rynku zaprezentowali utwór „Miasto”.

Agnieszka Hajndych
Karolina Szymankiewicz
Alicja Marcinkowska
Bartosz Lewandowski

Fot. A.Hajndrych, A. Marcinkowska

Inne posty

Skip to content