Ekonomik czyta dzieciom – również podczas pandemii

Ekonomik czyta dzieciom to coroczna akcja czytelnicza realizowana od 2008 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych w Lesznie. Założenia akcji są proste: młodzież czyta wiersze, bajki, baśnie, przygotowuje przedstawienia, przeprowadza warsztaty plastyczne, a to wszystko dla swoich młodszych koleżanek i kolegów z leszczyńskich przedszkoli.W roku szkolnym 2020/2021 z powodu obowiązujących obostrzeń i nauczania zdalnego, akcja została zrealizowana w inny niż dotychczas sposób: zaangażowane uczennice nagrywały i montowały filmiki, które następnie przesłane zostały do wybranych leszczyńskich przedszkoli i szkół podstawowych. Przewodnim tematem całej serii nagrań były emocje. W ciągu kilku miesięcy powstały cztery kilkunastominutowe filmy: o złości, o zazdrości, o smutku, o radości. Każdy z nich składa się z wierszy dotyczących danej emocji oraz kilku krótkich zadań przybliżających naturę tejże emocji i sposobów radzenia sobie z nią.
Uczennice realizujące niniejszą akcję wykazały się dużą pomysłowością, pracowitością, wytrwałością i punktualnością. Ich rzetelna praca wymaga, aby wymienić tu nazwiska każdej z nich – a były to: Aleksandra Adamczak, Paulina Bartkowiak, Róża Biniszkiewicz, Katarzyna Dudka, Anita Flis, Małgorzata Gmerek, Zofia Kowalska, Maria Samol, Yana-Mariia Stadnyshyn, Aleksandra Walkowska.
Zachęcamy do obejrzenia filmików: https://tiny.pl/r31ff

Agnieszka Kozłowska
Alicja Bortel

Inne posty

Skip to content