EKONOMIK DUMNY Z DOMINIKI!!!

11

„Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich.”
Stefan Wyszyński

Wiem, że są wakacje i w tej chwili raczej żaden uczeń nie myśli o szkole, ale z tą wiadomością nie mogę czekać do września. Z radością i dumą informuję Was, że wczoraj, tj. 28 czerwca, we wrocławskim szpitalu, nasza absolwentka, tegoroczna maturzystka z klasy IV a Dominika Ratajczak została honorowym dawcą szpiku kostnego – oddała komórki macierzyste dla niespokrewnionego dawcy. Ten wyczyn wart jest uznania i podziwu. Bo jak sama przyznała, czym innym jest wpisanie się na listę potencjalnych dawców szpiku kostnego, a czym innym świadoma decyzja o zostaniu dawcą. Gdy zadzwonił telefon, że znalazł się bliźniak genetyczny, który potrzebuje pomocy, w jej głowie zaroiło się od pytań i wątpliwości. Pojawił się też lęk przed nieznanym, co jest rzeczą absolutnie naturalną. Jednak Dominika nie zrezygnowała – poszukała odpowiedzi na nurtujące ją pytania, zweryfikowała wszystkie „za” i „przeciw” i już nie miała wątpliwości, że po prostu chce to zrobić. Stanęła na wysokości zadania – jak prawdziwa bohaterka.
Dominika jest pierwszą osobą w naszej szkole, która została dawcą szpiku. Mam nadzieję, że nie ostatnią, bo świat potrzebuje takich ludzi: odważnych, empatycznych, gotowych do niesienia pomocy.
Ludzie każdego dnia robią tysiące różnych rzeczy, podejmują dziesiątki mniej lub ważnych decyzji, czasem tracą czas na rzeczy nieistotne, nie zdając sobie sprawy, że gdzieś obok ktoś cierpi, czeka na naszą pomoc. Są jednak takie decyzje, które już na zawsze zmieniają nasze życie. Właśnie przed takim wyzwaniem stanęła nasza Dominika: oddać cząstkę siebie – to niby tak niewiele, ale jednocześnie tak dużo.
DOMINIKO! Ekonomik jest z Ciebie dumny! Niech los Ci zawsze sprzyja. Wyrazy szacunku dla Twoich rodziców.

Mariola Rochmankowska
pedagog szkolny

Inne posty

Skip to content