Ekonomik najlepszy w rankingu Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

12 kwietnia 2019 roku w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu odbyła się gala podsumowująca XI edycję Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, do której przystąpiło ponad 8 tys. uczniów z 314 szkół. W tym roku mamy największą liczbę finalistów – aż siedmioro: Konrada Danka, Żanetę Marach, Kingę Pazołę, Weronikę Poczekaj, Szymona Skrzypczaka, Bartłomieja Urbanowskiego, Alicję Zielonkę.
Dzięki nim nasza szkoła umocniła swoją pierwszą pozycję w rankingu szkół średnich kształcących w zawodzie technik logistyk i technik spedytor, biorąc pod uwagę wyniki finału wszystkich edycji olimpiady.
Zajmujemy też drugą pozycję w rankingu szkół średnich biorących udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Spedycyjno-Logistycznej organizowanej od trzech lat przez Uniwersytet Gdański. W tym roku w finale reprezentowali nas: Weronika Poczekaj, która została laureatką olimpiady oraz Konrad Danek, Tomasz Marcinowski i Kinga Pazoła, którzy byli tylko parę kroków za nią. Cała czwórka otrzymała indeksy na studia w Uniwersytecie Gdańskim.
Dzień przed finałem uczestnicy olimpiady zwiedzali port w Gdyni, Port Lotniczy im. L. Wałęsy i Stare Miasto w Gdańsku oraz Sopot, w którym mieści się Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego.

Lidia Grzechowiak

Fot. http://wsl.com.pl/

Inne posty

Skip to content