Ekonomik znowu w czołówce konkursu językowego

Już po raz dziewiąty odbył się Miejski Konkurs Językowy i po raz dziewiąty reprezentacja naszej szkoły stanęła w szranki z przedstawicielami innych szkół leszczyńskich.  Pierwsza odsłona konkursu miała miejsce 21 marca, kiedy to ośmioosobowa drużyna z naszej szkoły rozwiązywała zadania na pisemnym teście z języka angielskiego i niemieckiego. Cztery osoby z tej drużyny, jedna osoba w kategorii języka angielskiego i trzy osoby w kategorii języka niemieckiego, zakwalifikowały się do następnego etapu, który odbył się 28 marca w leszczyńskim ratuszu. Tym razem finaliści musieli udowodnić swoją znajomość języka w rozmowie z komisją, w skład której wchodzili także rodzimi użytkownicy języka angielskiego i niemieckiego. Także w tym roku udowodnili oni, że języki obce nie są uczniom naszej szkoły obce. Nasi dzielni reprezentanci wywalczyli drugie miejsce w kategorii języka angielskiego oraz drugie i trzecie miejsce w kategorii języka niemieckiego.
Nasi szczęśliwi zwycięzcy to: Julia Osiczańska z klasy 3h, startująca w konkursie języka angielskiego, Karolina Leśniarek z klasy 3a oraz Wojciech Rybicki z klasy 1la reprezentujący nas w konkursie języka niemieckiego. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Nauczyciele języków obcych

Inne posty

Skip to content