Finał szkolnego konkursu wiedzy o mitologii

W środę 13.02.2019 roku odbył się finał szkolnego konkursu wiedzy o mitologii, w którym udział wzięło pięć trzyosobowych drużyn z klas pierwszych. Uczestnicy, przebrani w stroje wiążące się z tematyką konkursu, odpowiadali na pytania oraz rozpoznawali postacie i sceny mitologiczne uwiecznione w sztuce. Po ciężkim boju zwyciężyła reprezentacja klasy 1c w składzie: Aleksandra Wodnicka, Klaudia Poślednik i Lidia Mejza, drugie miejsce zajęła grupa z klasy 1ja: Joanna Marcinkowska, Patrycja Matuszak i Wiktoria Biedrzyńska, na trzecim miejscu uplasowały się dziewczęta z klasy 1a: Julia Brzeskot, Gabriela Drobnik i Weronika Mejza. Poza podium znalazły się reprezentacje klasy 1a w składzie: Marcelina Hornicka, Dorota Michałowicz i Jagoda Kurasiak oraz 1b: Małgorzata Chmielińska, Urszula Koroś i Magdalena Nyczka. Na uwagę zasługuje świetne przygotowanie wszystkich uczestniczek. Stąd też w pełni zasłużone nagrody – oprócz bonów do Empik-u dla zwyciężczyń oceny celujące z historii i języka polskiego dla wszystkich.
Organizatorzy konkursu: p. Alicja Bortel, p. Aleksandra Górska i p. Michał Walkowiak dziękują drużynom za wkład pracy, a klasom za ładny doping swoich reprezentantek!

Michał Walkowiak

Fot. L. Wnukiewicz

Inne posty

Skip to content