Gotowanie z obcokrajowcami

W dniu 15 maja 2017 r. na zajęciach technologii gastronomicznej gościliśmy obcokrajowców z Indii i Turcji. Klasa 1ja miała okazję poznać dania kuchni ich narodów. Gość z Indii zaproponował wegetariański chleb z warzywami z dodatkiem charakterystycznych przypraw dla kuchni orientalnej. Natomiast gość z Turcji zachwycił nas kurczakiem z curry i mleczkiem kokosowym. Kolejne spotkanie odbyło się w dniu 23 maja – klasa 3ja miała okazję spróbować swoich sił w przygotowaniu potraw kuchni rosyjskiej. Olga i Gulshat zaprezentowały smażone pierożki. Młodzież dzięki tym spotkaniom znacząco podnosi kompetencje zawodowe i uczy się wszelkich nowinek stosowanych w zawodzie, podszkoliła także umiejętność posługiwania się językiem zawodowym angielskim i rosyjskim.

Paulina Kluczyk

Inne posty

Skip to content