II miejsce w konkursie TURBOLANDESKUNDE – ÖSTERREICH

W piątek 8 marca 2019 roku w II LO w Lesznie został przeprowadzony drugi etap V edycji konkursu TURBOLANDESKUNDE – ÖSTERREICH. Pierwszy etap konkursu odbył się w naszej szkole, wystartowało w nim 27 uczniów.Do etapu regionalnego zakwalifikowało się trzech uczestników w składzie: Wojciech Rybicki z klasy I la, Karolina Leśniarek z klasy III a i Bartosz Maluśki z klasy III ja. Nasza drużyna wykazała się dużą znajomością zagadnień z wielu dziedzin, między innymi geografii, historii, gospodarki, kultury oraz realiów kraju niemieckiego obszaru językowego – AUSTRII.
Wraz z wysokim poziomem wiedzy merytorycznej nasi uczniowie zaprezentowali biegłą znajomość języka niemieckiego, zajmując zaszczytne II miejsce i pokonując drużyny II LO, III LO oraz LO Kolberga. Rywalizacja była zacięta, a naszą drużynę od zwycięstwa w konkurencji z uczniami I LO dzielił zaledwie 1 punkt.
Uczestnikom konkursu gratuluję i życzę dalszych sukcesów w nauce języka niemieckiego.
„Znajomość języków jest bramą do wiedzy” (Roger Bacon)

Agnieszka Rusin

Fot. A. Rusin

Inne posty

Skip to content