Karolina Kołodziej finalistką X Olimpiady Wiedzy o Turystyce

W dniach 12-15 kwietnia w siedzibie Wydziału Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego odbył się dziesiąty finał Olimpiady Wiedzy o Turystyce. Hasłem przewodnim była „Turystyka miejska – w miejskiej dżungli”. W gronie 30 uczniów, którzy uzyskali najlepszy wynik w zmaganiach okręgowych i tym samym awansowali do ogólnopolskiego etapu centralnego, znalazła się Karolina Kołodziej z klasy IV T, która ostatecznie znalazła się w środku stawki finałowej. Serdecznie gratulujemy!

Dodatkową atrakcją, nawiązującą do głównego tematu konkursu, było zwiedzanie Łodzi oraz wizyta w Centrum Nauki i Techniki EC1.

Z okazji jubileuszowej edycji Olimpiady Wiedzy o Turystyce, objętej patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki, wręczono dyplomy i medale za najlepsze wyniki dla szkół, które przez ostatnie dziesięć lat uzyskały najliczniejsze grono uczniów zakwalifikowanych do etapu centralnego. W związku z tym, Zespołowi Szkół Ekonomicznych został przyznany tytuł „Szkoły Finalistów”. Na ten sukces, przez lata zapracowali: Mateusz Bryl – laureat 2016/2017, Hubert Grzegorczyk – finalista 2016/2017, Hubert Grzegorczyk – laureat 2017/2018, Dominika Kaperska – finalistka 2017/2018, Paweł Radoła – laureat 2018/2019, Patrycja Kowalska – laureatka 2018/2019, Karolina Kołodziej – finalistka 2022/2023.

                                                                                                                                                                                                                                                  Opiekun Beata Kokot

 

Inne posty

Skip to content