Konkursy o tematyce historycznej

25 kwietnia 2018 r. w czytelni szkolnej, w kameralnej atmosferze, odbyły się dwa szkolne konkursy o tematyce historycznej, których celem było przybliżenie twórczości patriotycznej poetów polskich oraz kultywowanie wartości, ideałów i postaw reprezentowanych przez Polaków – Bohaterów. To też okazja do promowania wśród młodzieży treści o tematyce patriotycznej i kształtowanie właściwych postaw obywatelskich.
Powołana komisja w składzie: Agnieszka Kochańska, Barbara Foryńska, Izabela Flieger i Alicja Bortel, dokonała oceny według kryteriów: dobór tekstu, interpretacja tekstu, kultura słowa,ogólny wyraz artystyczny (strój, ruch). Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplom i drobny upominek, a laureaci dodatkowo nagrody książkowe, ufundowane przez panią Agnieszkę Kochańską.
Pierwszy odbył się konkurs recytatorski pt. „Droga do niepodległości”. Wzięło nim udział siedmioro uczniów z klas 1 – 3. Przemysław Zamelski zaprezentował wiersz „Husaria przestworzy”, Magdalena Samol wiersz „Alarm”, Natalia Rosińska wiersz „Marsz żołnierzy”, Jessica Koszewska fragmenty „Reduty Ordona”, Natalia Majcherek wiersz „Mord”, Paulina Mruk wiersz „Wstyd” i Julia Pogorzelec „Pieśń o fladze”. Zwycięzcą konkursu recytatorskiego została Paulina Mruk z klasy 2cg .
Drugi ogólnoszkolny konkurs nosił tytuł „Historia Polski a patriotyzm. Spór o historię”.
Zwycięzcą został Przemysław Zamelski z klasy 3t, który przybliżył postać Witolda Pileckiego. Do konkursu zgłosiła się również Monika Nowak, która zaprezentowała postać Michała Drzymały oraz Jakub Walczewski, który przedstawił Jana Pawła II.

Opracowała A. Kochańska

Inne posty

Skip to content