Mistrzem, a właściwie mistrzynią mapy politycznej została…

Co roku w „Ekonomie” świętujemy Dzień Geografa. 11 maja br. odbył się konkurs geograficzny dotyczący znajomości mapy politycznej świata. Konkurs w formule online cieszył się dużym zainteresowaniem społeczności szkolnej. Do konkursu przystąpiło łącznie 79 osób. Test składał się z 30 pytań zamkniętych o zróżnicowanym stopniu trudności. Średni wynik otrzymany przez uczniów to 68,8 %.
Walka o miejsca na podium była zaciekła. Wyniki są następujące:
I miejsce i aż 100 % :
– Wiktoria Plucińska – 2t
II miejsce: (94,4 %)
– Kacper Maćkowiak – 4rp
– Szymon Gorzelniak – 2r
III miejsce: (91,7%)
– Buliński Remigiusz – 4ap
– Marcelina Cygler – 4t
– Tomasz Stanek – 3 la
– Kamil Andrzejczak – 1la
– Kornel Bącal – 1la.
Na uwagę zasługuje fakt, że Wiktoria i Szymon, uczniowie klas drugich, to laureaci konkursu geograficznego z interpretacji mapy z ubiegłego roku.
Gratulacje dla mistrzów i pozostałych uczestników konkursu! Nagrody i dyplomy zostaną wręczone podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego. Uczestnicy z wynikami powyżej 70% otrzymają szóstki, powyżej 50 % piątki.
Zapraszamy za rok!
Organizatorzy: Katarzyna Dworczak i Justyna Groblewicz

Katarzyna Dworczak

Inne posty

Skip to content