Młodzież z Grecji i Łotwy w ekonomiku

W dniach 19-24.03.2019 roku odbyła się w naszej szkole wymiana młodzieży z Polski, Grecji i Łotwy w ramach projektu Erasmus+ „Tolerancja – klucz do integracji europejskiej”. Było to pierwsze spotkanie uczestników projektu. Wymiana rozpoczęła się od zajęć integracyjnych i zapoznawczych oraz wspólnego tradycyjnego polskiego obiadu. W środę uczestnicy projektu wybrali się na wycieczkę krajoznawczą do Poznania oraz warsztaty w organizacji, która zajmuje się edukacją oraz pomocą ludziom dyskryminowanym. W czwartek uczestnicy wzięli udział w lekcji w języku angielskim na temat równości i tolerancji przeprowadzonej przez panią Małgorzatę Dembińską oraz Ewę Antkowiak (dziękujemy!) oraz pracowali pod okiem pani Agnieszki Kozłowskiej i Alicji Bortel nad prezentacją zebranych materiałów. Rezultaty tej pracy młodzież ZSE mogła obejrzeć podczas piątkowego przedstawienia w auli szkoły. Tematem przedstawienia była GODNOŚĆ, SZACUNEK i RÓWNOŚĆ. Piątkowe popołudnie międzynarodowa grupa polsko-grecko-łotewska spędziła na pracy nad ulotką informacyjną na temat tolerancji, a wieczorem w ramach zasłużonego odpoczynku uczestnicy wybrali się na kręgle. Sobota była kolejnym dniem zwiedzania, tym razem zabraliśmy naszych gości do Wrocławia, a w niedzielę przeprowadziliśmy ewaluację spotkania i musieliśmy się pożegnać. W październiku spotkamy się na Łotwie!

 

Koordynator projektu:
Małgorzata Barańska

Fot. H. Kucharska


Inne posty

Skip to content