Nasi uczniowie z wizytą w Domu Pomocy Społecznej

„Człowiek jest wielki
nie przez to, co posiada,
lecz przez to, kim jest;
nie przez to, co ma,
lecz przez to,
czym dzieli się z innymi.”
Jan Paweł II

Dnia 8 marca uczniowie klasy 3r gościli z wizytą w Domu Pomocy Społecznej w Lesznie. Młodzież przygotowała dla Pań z okazji ich święta kwiaty, słodkie wypieki oraz symboliczne upominki.
Uczniowie przybyli do seniorów z bogatym programem muzycznym. W kameralnej atmosferze swoje talenty wokalno-instrumentalne zaprezentowali: Julia, Zosia oraz Wojtek. Na twarzach seniorek i seniorów pojawiły się uśmiechy i łzy wzruszenia. Występ naszych klasowych artystów wyraził nadzieję, wiarę i dodał otuchy na lepsze jutro… Spotkanie z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej po raz kolejny pokazało, że międzypokoleniowa rozmowa oraz wzajemna wymiana doświadczeń, w oparciu o własne przeżycia, pasje i zainteresowania, jest niezbędna w budowaniu harmonijnej, pięknej przyszłości…

Agnieszka Rusin

 

Inne posty

Skip to content