Nasz absolwent pobił rekord Guinnessa!

Jędrzej Myszkowski, reprezentant Polski w tenisie, trener STT Fakro pobił Rekord Guinnessa w Tenisie w Nowym Sączu w ilości najwięcej rozegranych spotkań tenisowych pod rząd. Jędrzej maraton tenisowy rozpoczął w piątek o godzinie 10:00. Do pobicia rekordu Guinnessa potrzebował rozegrać minimum 37 meczy tenisowych pod rząd. Zadanie zostało wykonane z nawiązką. Polak rozegrał 42 mecze oraz na korcie spędził 45 godzin i 6 minut. Poprzedni rekordzista Mike Mitchell rozegrał 36 spotkań w czasie 34 godzin. Rekord został pobity aż o 6 spotkań tenisowych oraz Jędrzej na korcie spędził ponad 11 godzin więcej.
Myszkowski do rekordu przygotowywał się od września, początkowo trenował po 7 godzin w tygodniu, w pewnym momencie czas ten wydłużył się do 14 godzin tygodniowo. Treningi polegały głównie na przygotowaniu kondycyjnym, dużo biegania po górach, jazda na rowerze, bieganie po płaskim, pojawiały się również treningi interwałowe, trening siłowe oraz tenisowe.
Jędrzej przyznaje, że nie jest to jego ostatni rekord. W planach są kolejne starty oraz rekordy do pobicia (skakanie na skakance przez minimum 34 godziny non-stop, rekord nie jest pobity od 10 lat). W planach jest też rozegranie najdłuższego maratonu tenisowego na świecie jeden na jeden oraz przebiegnięcie na bieżni mechanicznej 850 km w ciągu siedmiu dni.
Ogromne podziękowania należą się ekipie z Leszna: Agnieszka Bekier, Agnieszka Plewka, Szymon Ramota, Dawid Popielas, Mikołaj, Kamil i Marta Myszkowscy oraz wszystkim przyjezdnym graczom, którzy wspierali Jędrzeja podczas rekordu!! Zrobili genialną robotę, która umożliwiła mu pobicie rekordu Guinnessa.
Rekord został objęty patronatem medialnym przez Polski Związek Tenisowy, a wśród sponsorów są takie firmy jak: Mercedes, Fakro, ViaCon, Yonex.

 

Inne posty

Skip to content