Oficjalne otwarcie Orlika i turniej piłki nożnej

Dnia 18 czerwca 2018 roku odbył się VIII Turniej Piłki Nożnej połączony ze szkolnym piknikiem i oficjalnym otwarciem naszego nowego boiska „Orlik”. Boisko do piłki nożnej zostało wybudowane z funduszy Budżetu Obywatelskiego 2017. W zeszłym roku wzięliśmy udział w głosowaniu w kategorii „projekty duże” i wygraliśmy zdobywając 2265 ważnych głosów. Dzisiaj odbyło się oficjalne otwarcie boiska, w którym wzięli udział Prezydent Miasta Leszna Pan Łukasz Borowiak, Wiceprezydent Piotr Jóźwiak, naczelnik Wydziału Edukacji Lucjan Rosiak, przewodniczący Komisji Edukacji Kultury i Sportu Krystian Maćkowiak oraz radny Rady Miasta Leszna Sławomir Mocek, którzy wraz z Panią Dyrektor Ireną Szynkarek uroczyście przecięli wstęgę. Następnie odbył się pokazowy mecz nauczyciele kontra uczniowie, który wygrali nauczyciele 2:0.
Na boisku szkolnym odbywał się tez piknik szkolny połączony z grillowaniem kiełbasek. Niestety pogoda pokrzyżowała nam plany. Deszcz spowodował, że młodzież od rana zamiast na łonie natury siedziała w klasach. Gdy się wypogodziło uczniowie mogli pograć w siatkówkę, sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie, nauczyć się robić duże bańki oraz zjeść kiełbaskę z grilla.
W VIII Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły wzięło udział 12 klas. Kapitanowie drużyn losowali karteczki, na których znajdowały się nazwy poszczególnych państw. Nazwa kraju została przypisana do danej klasy, które zostały podzielone na 3 grupy.
     GRUPA „A”                                           GRUPA „B”                                                        GRUPA „C”
1t – BRAZYLIA 1pkt                          3la – PORTUGALIA 4pkt                                  3ja – ARGENTYNA 4pkt
1ja – FRANCJA 4pkt                         1a – CHORWACJA 3pkt                                     1lb – NIEMCY 0pkt
1b – URUGWAJ 9pkt                        2lb – MEKSYK 2pkt                                            3t – ANGLIA 7pkt
2b – HISZPANIA 2pkt                      2cg – POLSKA 5pkt                                            1la – ROSJA 6pkt
Z każdej grupy do dalszego etapu rozgrywek awansowały dwie pierwsze drużyny:
GRUPA „A”
1b – 1 miejsce (URUGWAJ)
1ja – 2 miejsce (FRANCJA)
GRUPA „B”
2cg – 1 miejsce (POLSKA)
3la – 2 miejsce (PORTUGALIA)
GRUPA „C”
3t – 1 miejsce (ANGLIA)
1la – 2 miejsce (ROSJA)
Kolejność meczy została rozegrana następująco:
URUGWAJ – ROSJA           1 – 4
FRANCJA – POLSKA          0 – 3
PORTUGALIA – ANGLIA   0 – 0
Zwycięzcy swoich meczy przeszli do dalszej gry, jako czwarty awansował zespół z dorobkiem najmniej straconych bramek.
PÓŁFINAŁY:
POLSKA – ANGLIA            3-1
ROSJA – PORTUGALIA     1-0
MECZ O 3 MIEJSCE:
ANGLIA – PORTUGALIA  1-3
FINAŁ:
POLSKA – URUGWAJ        1-3
W całym turnieju zwyciężyła klasa 1b (Urugwaj).
Serdecznie gratulujemy!

Hanna Kucharska

Inne posty

Skip to content