Otwarte lekcje dla gości z gimnazjum

Dnia 24.05.2017 r. gościliśmy na zajęciach z technologii gastronomicznej uczniów III klasy gimnazjalnej z Zespołu Szkół w Krzycku Wielkim wraz z wychowawczynią p. mgr Barbarą Barszcz. Uczniowie obserwowali zajęcia, podczas których klasa III ja gotowała z Gulshat wolontariuszką z Wolontariatu Europejskiego zaproszoną przez Fundację Centrum Aktywności Twórczej w Lesznie. Gulshat wraz z Olgą przygotowały smażone pierożki – tradycyjną potrawę kuchni rosyjskiej. Gimnazjaliści byli zachwyceni pierożkami. Podczas zajęć część uczniów wypiekała rogaliki z różaną marmoladą z przeznaczeniem na „Dzień Zawodowca”. Gimnazjaliści z wielkim zainteresowaniem podglądali sprawne i szybkie formowanie wyrobów. Po raz pierwszy zobaczyli piec konwekcyjny, w którym wypiekano ciasto.
Podczas wizyty uczniowie spotkali się z Panią Dyrektor Ireną Szynkarek, zwiedzili szkołę, mieli okazję zobaczyć zajęcia w innych pracowniach i salach, zwiedzili klub młodzieżowy, czytelnię, bibliotekę salę gimnastyczną. Zobaczyli zwykły dzień w szkole. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że ta wizyta znacznie więcej im dała niż na „Drzwiach Otwartych” i że część z nich musi jeszcze raz przemyśleć sprawę wyboru szkoły, bo u nas im się spodobało.

Krystyna Stankowiak

 

Inne posty

Skip to content