Piękny finał akcji charytatywnej „Azyl u Magdy”

Kochani Uczniowie!

Miło nam poinformować, że rozpoczęta w zeszłym roku szkolnym akcja pomocy zwierzętom pod hasłem „Azyl u Magdy” znalazła swój szczęśliwy finał … kilogramy suchej karmy, którą dzięki Waszym hojnym gestom udało się zebrać, trafiły do czworonożnych podopiecznych naszej bohaterki Magdy.
Pani Agnieszka Rusin w miniony weekend pojechała do Warszawy, by osobiście spotkać się z Magdą i przekazać na jej ręce zebrane przez Was puszki z karmą. Pani Rusin opowiedziała również o pięknym koncercie, który odbył się w czerwcu w ramach podsumowania akcji oraz przekazała Magdzie wyrazy sympatii i uznania ze strony naszej szkolnej społeczności. Nasza bohaterka nie kryła wdzięczności i wzruszenia.
Słynny Azyl to miejsce wyjątkowe – mały, skromnie ale gustownie urządzony domek, z którego emanuje spokój, ciepło i dobro mieszkających w nim ludzi. Wokół domu ogromy teren zagospodarowany tak, by nie zabrakło w nim schronienia dla żadnego schorowanego, porzuconego lub ocalonego od śmierci zwierzaka. Konie, osły, koty i psy – wszystkie wypielęgnowane, dumne i szczęśliwe, że dane im było spotkać na swojej drodze Magdę – ich opiekunkę, przyjaciela i często jedynego wybawiciela. W opinii Pani Agnieszki Rusin zobaczyć i poczuć atmosferę tego miejsca oraz skonfrontować się z codziennym życiem Magdy i ujmującą prawdą o niej samej jest doświadczeniem, które pozostaje w człowieku na zawsze. Każdy, kto oddał swoją własną cegiełkę, by wesprzeć tak szlachetną inicjatywę Magdy, może dziś czerpać z tego doświadczenia siłę i wiarę w sens niesienia pomocy innym …a zwłaszcza zwierzętom.
Zapewniłyśmy Magdę, że akcja „Azyl u Magdy” będzie miała swój dalszy ciąg…

Karolina Bogusz i Agnieszka Rusin

Inne posty

Skip to content