Pierwszy wyjazd już za nami

6 maja 2018 roku po miesiącu praktyk w Irlandii wróciła pierwsza grupa. 14 dziewczyn reprezentujących zawód technik hotelarstwa na początku kwietnia wyruszyło ku nowej przygodzie. Pobyt w Irlandii bowiem to nie tylko odbyte praktyki w hotelach, ale także zwiedzanie, szlifowanie języka i co najważniejsze bycie częścią rodziny irlandzkiej i ich codziennego życia przez miesiąc. Dziewczyny wyjechały do Sligo, przepięknej miejscowości w północno – zachodniej Irlandii, w prowincji Connacht, stolica hrabstwa Sligo. Miasto położone jest na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego.
Po przylocie zostały podzielone na pary lub małe grupy i trafiły do wybranych rodzin irlandzkich, zostały przydzielone również do poszczególnych hoteli na praktyki.
Irlandia to czas na pracę, ale też czas na rozrywkę, już w pierwszym tygodniu dziewczyny mogły spróbować tradycyjnego tańca irlandzkiego pod okiem instruktora. Czas pomiędzy kolejnymi tygodniami praktyk dziewczynom umilały wycieczki. Pierwsza na najwyższe klify w Europie – klify Donegal, druga do Belfastu, gdzie zwiedzały muzeum Titanica i trzecia lokalna wycieczka po przepięknych okolicach Sligo.
Dziewczyny od samego początku wspaniale się zaaklimatyzowały, potrafiły sobie same zorganizować czas, poruszać się po miasteczku bez najmniejszego problemu. Fantastycznie odnalazły się na praktykach, co zaowocowało bardzo pozytywnymi opiniami pracodawców i nawiązaniem nowych kontaktów. Bariera językowa, której tak obawiały się dziewczyny zniknęła już po kilku dniach.
Czas w Irlandii upłynął wszystkim bardzo szybko. Dziewczyny zżyły się ze swoimi host rodzinami, a tu miesiąc minął i przyszedł czas, aby pożegnać wietrzną Irlandię 🙂
Wyjazd ten to nie tylko praktyki, to pierwszy krok w dorosłość, samodzielność, niełatwą, bo bardzo daleko od domu. Dziewczyny spisały się na medal. Bardzo serdecznie im gratulujemy i jesteśmy pewne, że jeszcze nie raz powrócą nie tylko do Irlandii ale także do Sligo.

Wiesława Szymańska
Monika Pindel

 


 

Inne posty

Skip to content