Piłkarze ręczni na 4 miejscu w województwie wielkopolskim!

30.03.2022 roku w Wągrowcu odbył się finał wojewódzki w piłce ręcznej chłopców. W zawodach wzięły udział drużyny z Ostrowa Wlkp., Poznania, Wągrowca i Leszna.
Zespoły zostały rozlosowane do 2 grup:
GRUPA „A”
I. – ZSGD POZNAŃ
II. – ZS 1 WĄGROWIEC
GRUPA „B”
I. – ZST – E OSTRÓW WIELKOPOLSKI
II. – ZSE LESZNO
W finale rozegrane zostały mecze o miejsca:
mecz 1 : 1 miejsce grupy A z 2 miejscem grupy B
mecz 2 : 2 miejsce grupy A z 1 miejscem grupy B
Pierwszy nasz mecz pozostawił duży niedosyt, ponieważ o ostatecznym wyniku zadecydowały końcowe sekundy, przegraliśmy jednym punktem z zespołem z Poznania. Spotkanie rozgrywaliśmy jak równy z równym. Walka toczyła się do ostatniego gwizdka, punkt za punkt. W takim układzie pozostało nam zmierzyć się o 3 miejsce z drużyną z Wągrowca – gospodarzami. Mimo prowadzenia gry w polu i stwarzania sobie wielu dogodnych sytuacji bramkowych nie udało się wywalczyć tego miejsca.
Nasza reprezentacja w składzie:
Dawid Łuczak 4lb ©,
Jakub Bednarczyk 4lb,
Marcin Mikołajczak 3la,
Hubert Wróbel 3la,
Joachim Ławecki 3lbp,
Michał Czaiński 3lap(G),
Jakub Gejgał 2la,
Mateusz Książkiewicz 2la,
Jędrzej Dorsz 1la.
Chciałbym podziękować naszej reprezentacji chłopców za godne reprezentowanie naszej szkoły, a także złożyć im ogromne gratulacje za niebywały wyczyn, jakiego dokonali, ponieważ od kilku lat nie udało nam się awansować tak daleko w rozgrywkach i uzyskać IV miejsce w Wielkopolsce.
Podkreślę jeszcze jedno, że ten zespół zdobył to wszystko grając tylko w 9-osobowym składzie, a do tego finału awansowaliśmy w 7-osobowym teamie – z tylu ilu składa się zespół na boisku!!!
Chłopcy pokazali ogromne serce do gry i są przykładem, że można osiągać wielkie sukcesy niezależnie od tego w ilu wychodzi się na boisko.

opiekun: Łukasz Chmielewski

Inne posty

Skip to content