Przyjęcie pierwszaków w poczet uczniów Ekonomika

25 października 2023 r. w naszej szkole miała miejsce uroczystość przyjęcia pierwszaków w poczet uczniów Ekonomika. Galę prowadziły uczennice z klasy 2t, której wychowawcą jest p. Sylwia Kowalska – Mandat. Koordynatorem całej imprezy była p. Monika Politańska i p. Leszek Wróbel.
Wydarzenie to miało na celu integrację uczniów klas pierwszych z całą społecznością szkolną, zachęcenie młodzieży do systematycznego uczestniczenia w życiu szkoły i pielęgnowania jej tradycji. Integrowanie uczniów poprzez wspólną zabawę miało na celu rozwijanie więzi koleżeńskich, propagowanie właściwych form zachowania się oraz wywołanie u młodzieży poczucia, że szkoła jest dla niech przyjaznym środowiskiem do nauki i osobistego rozwoju.
Uczniowie w atmosferze dobrej zabawy, w obecności dyrekcji szkoły, jury, swoich wychowawców i starszych kolegów, prezentowali różne umiejętności. Z niezwykłym oddaniem i zapałem podejmowali wyzwania, rywalizując o zwycięstwo i tytuł najlepszej klasy. Dla uczniów istotą konkurencji i rywalizacji było zaprezentowanie ducha zgranej i zintegrowanej klasy.
Uczestnicy podzieleni byli na 3 grupy po 3 klasy, które brały udział w 45 minutowych zmaganiach na auli szkolnej. Uczniowie mierzyli się w 4 konkurencjach.
W czasie imprezy klas pierwszych odbywały się takie konkurencje jak: pokaz mody, quiz o szkole, kalambury i jaka to melodia.
Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwało jury w składzie: opiekun SU p. Monika Politańska, p. Joanna Andrzejczak, p. Joanna Andraszak, p. Marcin Niedzielski, p. Leszek Wróbel i Przewodniczący SU Kacper Bortel.

Miano najlepszej klasy otrzymała klasa 1e.

Dyrekcja szkoły wraz z gronem pedagogicznym i całą społecznością szkoły życzy nowoprzyjętym uczniom wielu sukcesów i nieustającego zapału do osiągania wysokich wyników w nauce. Pragnie, aby dobry nastrój i duch rywalizacji nieustannie towarzyszyły im w pokonywaniu trudności w zdobywaniu szczytów na drodze wyznaczonego celu.
Wszystkim pierwszoklasistom życzymy powodzenia!

Monika Politańska
Katarzyna Misiak
Leszek Wróbel
Joanna Andrzejczak

Inne posty

Skip to content