STOP uzależnieniom! Zastąp używki pasją!

6 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły z klas I i II, wytypowani przez wychowawców, wzięli udział w projekcie przeciwdziałającym problemowi uzależnień wśród młodzieży pod hasłem „STOP uzależnieniom! Zastąp używki pasją!”  Akcja została zorganizowana przez Komendę Miejską Policji w Lesznie, Klub Sportowy Unia Leszno i Miasto Leszno. W ramach projektu młodzież obejrzała film „Najlepszy”, a potem uczestniczyła w panelu dyskusyjnym z udziałem przedstawicieli leszczyńskich instytucji: Biura ds. Uzależnień, „Alternatywy”, Sanepidu, Policji oraz zaproszonych gości – kierownika Monaru w Ozorkowie p. Piotra Adamiaka i trenera oraz zawodnika Unii Leszno.
Film wywarł ogromne wrażenie i dużo emocji, skłonił uczniów do refleksji. Spotkanie zostało wysoko ocenione przez młodzież. Mamy nadzieję, że tak wartościowe akcje będą w przyszłości powtarzane.

pedagodzy szkolni

Fot. K. Sobkowiak

Inne posty

Skip to content