Europe 3000

Za pośrednictwem Agencji Europe 3000 w roku szkolnym 2015/2016 uczniowie naszej szkoły oraz absolwenci uczestniczyli w stażach w hotelach trzy– i czterogwiazdkowych na terenie Włoch nad Jeziorem Garda i Como.
W stażu uczestniczyli uczniowie od 18 do 24 roku życia z sektora turystyczno-hotelarsko-gastronomicznego. Były to: Natalia i Maria Małucka, Sandra Rozwalka, Oktawia Klecha, Ewa Skrzypczak, Martyna Wachowska oraz Natalia Hyżyk. Wymagana była znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym oraz język włoski ( podstawowe słownictwo branżowe). Staż trwał 4 miesiące. Młodzież miała zapewnione bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie. Za każdy miesiąc odbytej praktyki uczeń otrzymywał wynagrodzenie. W większości hoteli także cotygodniowe napiwki. Po zakończeniu stażu uczniowie otrzymali certyfikaty uczestnictwa w stażu.
Uczestnicy stażu podkreślają, że było to dla nich niesamowite przeżycie, możliwość zdobycia cennego doświadczenia, poznania i pracy ze wspaniałymi ludźmi a czas wolny można było wykorzystać na zwiedzanie przepięknych miejsc.
Praca i pobyt naszej młodzieży na stażach został oceniony przez właścicieli włoskich hoteli na „złoty medal”.

Skip to content