Świat małego aktorstwa

Tysiącmilowa podróż zaczyna się od pierwszego kroku” – Konfucjusz

Pierwszy krok to trudne doświadczenie, wymagające siły, determinacji i przełamania słabości. Właśnie z tym pragnęliśmy się zmierzyć trzy lata temu, rozpoczynając przygodę ze światem „małego aktorstwa”. Wraz z wychowawczynią Panią Małgorzatą Streubel oraz Panią pedagog Mariolą Rochmankowską przygotowywaliśmy przedstawienia, czytaliśmy wiersze oraz przeprowadzaliśmy zabawy ruchowe w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Początki były dla nas dość trudne. Ciężko było bowiem zniwelować naszą nieśmiałość, która z czasem zanikała i pozwoliła nam odkryć ukryte talenty aktorskie. Nasze pierwsze wystąpienie miało charakter teatrzyku kukiełkowego pt. „Trzy małe świnki”. Bajką tą cieszyliśmy dzieci z Przedszkola Sióstr Elżbietanek w Lesznie. Po teatrzyku, dzieci odsłuchały krótkie wierszyki, uczestniczyły w zabawach ruchowych i wykonywały prace plastyczne. Rok później postanowiliśmy podnieść poprzeczkę i wczuć się w rolę aktorską. Wtedy po raz pierwszy przeobraziliśmy się w postacie z bajki o Tadku Niejadku. Każdy z nas znakomicie przyłożył się do powierzonego zadania. Dzieci, nasi widzowie, odebrały nasz występ z wielkim entuzjazmem.
Tegoroczny występ przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Bajka „Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków”, którą przedstawialiśmy 6 i 7 czerwca tego roku, umożliwiła nam zasmakowanie prawdziwego aktorstwa. Mając do dyspozycji szkolną aulę, stworzyliśmy piękne dekoracje, wprowadzające w fantastyczną atmosferę. Występowaliśmy w bogatych strojach, wśród płynących melodii urzeczywistniających daną scenę. Całość uzupełniliśmy tańcem, do którego przygotowała nas Pani Martyna Norek-Mania.
Te trzy lata cudownej przygody nauczyły nas odwagi, determinacji oraz wzajemności. Każdy występ był wspaniałym przeżyciem, w które wkładaliśmy całe swoje serce. Jesteśmy wdzięczni za trzyletnią współpracę i dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam przeżyć „tysiącmilową podróż”.

Anna Bolewicz , 3jb

W tegorocznym przedstawieniu wystąpili:
Paulina Antoniak, Anna Bolewicz, Karolina Buchowska, Marta Jaśkowiak, Sandra Katarzyńska, Jesika Kaźmierczak, Marta Kmiecik, Przemysław Krawczyk, Zuzanna Kucharska, Dominik Misiak, Joanna Tomczak, Kinga Wojciechowska, Kinga Wujek. Nagłośnieniem zajął się Bartek Bajsztok.

Inne posty

Skip to content