Światowy Tydzień Pieniądza – Ekonomia na wesoło

Nasza szkoła włączyła się w międzynarodową akcję Global Money Week (GMW). W czwartek 30 marca 2017 roku w ramach obchodów Światowego Tygodnia Pieniądza, którego koordynatorem była Komisja Nadzoru Finansowego pod hasłem „Ucz się. Oszczędzaj. Zarabiaj” Szkolny Klub Przedsiębiorczości zorganizował konkurs dla klas pierwszych „Ekonomia na wesoło”. Uczniowie rywalizowali układając na drzewku bilans, odgadywali waluty różnych krajów i dosłownie śpiewająco przedstawiali definicje ekonomiczne. Bez problemu poradzili sobie również z pozostałymi konkurencjami.
Był to doskonały sposób nauki przez zabawę. Uczniowie mieli możliwość zweryfikowania dotychczasowej wiedzy, którą zdobyli już w naszej szkole jako przyszli ekonomiści i logistycy. Rywalizację wygrała klasa 1a, a kolejne miejsca zajęły klasy: 1cg, 1b, 1la, 1lb. Wszyscy sprawdzili się doskonale pod względem umiejętności pracy w grupie.

Opiekunki SKP: Bernardeta Sołtysiak, Anna Borowiak

Inne posty

Skip to content