Od września tego roku należymy do klubu szkół UNICEF. Mamy nadzieję, że wśród Was znajdą się osoby chętne, które będą chciały z nami współpracować i zarażać innych dobrocią swojego serca. Wszystkich chętnych do współpracy zapraszamy na spotkanie 15.09.2016r. na dużej przerwie w czytelni szkolnej.

                                                                                                                                  Lilianna Zimniak i Agnieszka Kochańska
 
Warszawa, 31.08.2016r.
Szanowni Państwo,
Witamy serdecznie w nowym roku szkolnym 2016/2017. Na samym początku życzymy Państwu wielu sukcesów i radości w pracy. Cieszymy się, że zdecydowali się Państwo, by UNICEF był częścią Państwa pracy dydaktycznej. Dziękujemy wszystkim tym, którzy działają z nami w ramach Klubu Szkół UNICEF już od dawna, a także witamy serdecznie nowych Członków Klubu. Wierzymy głęboko, że dzięki Państwa zaangażowaniu idee pomocy humanitarnej trwale zagoszczą w programach szkolnych i staną się bliskie młodemu pokoleniu.
W tym roku szkolnym chcielibyśmy skupić się na pokazaniu w jaki sposób UNICEF pomaga dzieciom na świecie. Zaprezentujemy Państwu jakie artykuły pierwszej potrzeby dostarczane są do krajów dotkniętych kryzysami i klęskami żywiołowymi, jak organizowana jest pomoc w zakresie edukacji, opieki zdrowotnej, czy wsparcia kobiet w ciąży. Przygotujemy dla Państwa co miesiąc opis działań UNICEF gdzie wykorzystywane są artykuły pomocy humanitarnej, które chcemy Państwu w tym roku przybliżyć. I tak wrzesień rozpoczniemy prezentacją „szkoły w pudełku”- zestawu materiałów dydaktycznych, które pozwalają na zorganizowanie podstawowego nauczania, nawet w najtrudniejszych warunkach. Każdy materiał zostanie wzbogacony krótkim filmikiem, który pokaże uczniom jak wygląda w praktyce zastosowanie tych artykułów. Poza materiałami o artykułach pomocowych będziemy wciąż udostępniali Państwu „Nowości UNICEF” – comiesięczny newsletter z najciekawszymi informacjami ze świata i Polski. Tak jak co roku, wszystkie materiały będą dostępne wyłącznie online – do pobrania z naszej strony. Dostęp do materiałów ma Koordynator Klubu, który logując się na swoje konto może je pobrać w strefie klubowicza i wydrukować. Posłużą one do przygotowania „kącika UNICEF” w placówce. Materiał filmowy będzie każdorazowo zamieszczony na Youtubie, a wśród materiałów na dany miesiąc znajdą Państwo bezpośredni link do obejrzenia go. Materiały będą zamieszczane regularnie, na początku każdego miesiąca.
Nowych Członków Klubu Szkół UNICEF zachęcam także do sięgnięcia do archiwalnych materiałów dla Klubu – znajdą je Państwo w tym samym miejscu na swoim koncie, w odpowiednio opisanych folderach.
Korzystając z okazji chciałabym Państwa zaprosić do udziału w kolejnej odsłonie kampanii „Wszystkie Kolory Świata”. W drugiej połowie września już po raz czwarty rozpoczniemy przygodę z szyciem charytatywnych szmacianych laleczek. Mam nadzieję, że i tym razem projekt spotka się z dużym zainteresowaniem z Państwa strony i wspólnie uda nam się uratować życie setek tysięcy dzieci. Zapraszam!
W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy kontaktować się drogą mailową na adres: klub@unicef.pl
Pozdrawiam serdecznie,
Małgorzata Połowniak-Dąbrowska
Koordynator Klubu Szkół UNICEF

Inne posty

Skip to content