WARSZTATY Z EUROPĄ I AZJĄ

EuroCamp – to interkulturowa przygoda edukacyjna, która przede wszystkim, ma za zadanie wzmocnić kompetencje społeczno-kulturowe uczniów, rozwinąć ich umiejętności językowe, poszerzyć wiedzę o krajach Europy i Azji. Warsztaty prowadzone są z dużym naciskiem na aktywność uczestników. Liczne nietypowe zadania stymulują kreatywne myślenie uczestników i zachęcają do twórczej aktywności. Zajęcia odbywają się w języku angielskim, jest to więc okazja do pogłębienia umiejętności posługiwania się tym językiem. Warsztaty prowadzone są przez zagranicznych wolontariuszy z Fundacji Centrum Aktywności Twórczej. W takich właśnie zajęciach na początku czerwca uczestniczyły klasy 1ja, 1t oraz 3a. Uczniowie mieli okazję poznać wolontariuszy z Gruzji, Litwy, Portugalii, Rosji, Francji, Finlandii oraz Turcji. W ramach warsztatów uczestnicy wykonywali hinduskie mandale, łapacze snów (dreamcatchers), bransoletki, portrety emocji; był też czas na kalambury, tańce animacyjne oraz wspólny śpiew.

Alicja Bortel, Monika Pindel, Hanna Wolna, Agnieszka Kochańska

Inne posty

Skip to content