Wizyta w bajkowym przedszkolu

W środę 18.05.2022 r. uczennice Ekonomika Patrycja Gorajska i Alicja Humska wraz z opiekunkami p. Moniką Raczkowską i Anną Kapałą wybrały się do Przedszkola dwujęzycznego „Bajka” w Lesznie.
Okazją do spotkania był przygotowany dla dzieci program pt. ”Młodszy brat, młodsza siostra dla dzieci z przedszkola”
Na początku zostaliśmy przywitani przez panią dyrektor oraz grupę sześciolatków wraz z panią wychowawczynią. Następnie nasze dziewczyny przedstawiły temat spotkania, którym była empatia oraz wyjaśniły dzieciom co to są uczucia i jaką ważną rolę odgrywają w naszym życiu. Na okres przedszkolny przypada prawdziwy rozkwit uczuć i ich bogactwo. W tym wieku dziecko przeżywa zazdrość, gniew, strach, lęk, radość, przyjemność, sympatię, zmartwienie i ciekawość. Zaczynają się kształtować uczucia społeczne, moralne, estetyczne i intelektualne. Nie skończyło się tylko na pogadance, ponieważ przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w zabawach ruchowych, tańcach, zagadkach, oraz wysłuchały przygotowanego opowiadania pt.: „Dwa latawce”. Na koniec spotkania dzieci wraz z panią wychowawczynią zaśpiewały nam pożegnalną piosenkę, a nasze uczennice zaprosiły je do bardzo wesołego tańca do znanych dzieciom piosenek. Szkoda było nam opuszczać tak wesołą i bardzo sympatyczną grupę.

Monika Raczkowska
Anna Kapała

Inne posty

Skip to content