Wrocław nas oczarował!

W dniach 23 do 24 maja udaliśmy się na wycieczkę do Wrocławia. Towarzyszyła nam nasza pani wychowawczyni Agnieszka Płóciniczak oraz pani Anna Borowiak. Około godziny 8.00 wyjechaliśmy z Leszna. Podróżowaliśmy pociągiem. Wrocław powitał nas piękną i słoneczną pogodą, co sprzyjało zwiedzaniu miasta. Zameldowaliśmy się w hostelu z pięknym widokiem na ratusz. Pierwszego dnia odwiedziliśmy muzeum „Pana Tadeusza”, gdzie na lekcji muzealnej pogłębiliśmy wiedzę o życiu i twórczości Adama Mickiewicza oraz o idei wolności w Polsce. Stolicę Dolnego Śląska poznawaliśmy spacerując po mieście. Każda z nas wcieliła się w rolę przewodnika i opowiedziała o wybranym wcześniej miejscu. Widziałyśmy między innymi Narodowe Forum Muzyki, Ratusz, kościół św. Marii Magdaleny, mostek pokutnic, kamienicę Jasia i Małgosię, Jatki oraz Ostrów Tumski i wyspę Słodową. Wieczorem miałyśmy okazję obejrzeć przedstawienie w Teatrze Współczesnym pod tytułem „Pani Furia”. Spektakl na długo zapadł nam w pamięci. Była to opowieść o narodzinach złości, gniewu, ból, nietolerancji we współczesnym świecie. Po wyjściu z teatru podziwiałyśmy Wrocław nocą. Następny dzień rozpoczęliśmy pysznym śniadaniem. W Muzeum Narodowym zobaczyliśmy najważniejsze obrazy malarstwa XIX i XX wieku. W samo południe popłynęliśmy statkiem „Wiktoria” po Odrze. Następnie udałyśmy się do ogrodu japońskiego, po drodze oglądając Halę Stulecia oraz Muzeum Czterech Kopuł. Każdego dnia przeszliśmy po mieście ponad 15 km. Około godziny 19.00 wróciłyśmy do Leszna. Wycieczkę zaliczamy do udanych i na pewno wrócimy do Wrocławia wielokrotnie.

Natalia Nowicka z klasy IIa i Agnieszka Płóciniczak – wychowawca

Inne posty

Skip to content