Wycieczka klasowa do Trójmiasta klasy II r

Wraz z wychowawcą Panią Agnieszką Płóciniczak i Panią Hanną Kucharską przez trzy dni, 24 – 26 maja 2022 roku, mieliśmy okazję poznawać uroki Gdańska, Sopotu i Gdyni. Pogoda dopisała. Zwiedzanie zaczęliśmy od lekcji muzealnej przy największym łupie pirackim w polskich muzeach. Poznaliśmy historię obrazu „Sąd ostateczny” Hansa Memlinga oraz niezwykłą symbolikę średniowiecznego dzieła, które znajduje się w Muzeum Narodowym w Gdańsku. Wieczorem w Teatrze Wybrzeże obejrzeliśmy przedstawienie „Sztuka”, która podejmowała zawiłe relacje przyjaźni męskiej. Kolejny dzień rozpoczęliśmy od spaceru z przewodnikiem po gdańskiej Starówce. Po obiedzie wybraliśmy się do Sopotu oraz na plażę w Orłowie w Gdyni. Ostatni dzień wycieczki po śniadaniu udaliśmy się na lekcje muzealną do Muzeum II wojny światowej na temat „Dzieci wojny” oraz na zwiedzanie Teatru Szekspirowskiego. Z wycieczki wróciliśmy zadowoleni. Już planujemy koleją.

uczennice i uczniowie z klasy II r

Inne posty

Skip to content