11

Pogoda nam dopisała! 7-9 czerwca nasza klasa wybrała się na wycieczkę do Trójmiasta. Naszym docelowym miejscem był Gdańsk, ale zwiedziliśmy Sopot i Gdynię. Na miejsce dotarliśmy pociągiem i od razu zaczęliśmy od zwiedzania Teatru Szekspirowskiego oraz Europejskiego Centrum Solidarności. Z przewodnikiem poznawaliśmy starówkę Gdańska. Wieczorem wróciliśmy do naszego hostelu. Drugi dzień rozpoczęliśmy od zabawy w pokojach zagadek w escape room na bursztynowym stadionie Arena. Do Sopotu dotarliśmy SKM a później spacerem po plaży do Gdyni Orłowo. Wieczorem udaliśmy się do Teatru Muzycznego w Gdyni na niezwykłe przedstawienie „Ghost”, które było musicalem na podstawie filmu „Uwierz w ducha”. Ostatni dzień spędziliśmy w Gdańsku odwiedzając Muzeum Narodowe, gdzie nasza wychowawczyni przeprowadziła lekcję muzealną na temat obrazu „Sąd Ostateczny” Hansa Memlinga. Na zakończenie wycieczki spacerowaliśmy po pięknych ulicach Gdańska oraz podziwialiśmy panoramę miasta z wieży Bazyliki Mariackiej pokonując ponad 400 schodów.
Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Leszna wieczorem.

uczennice klasy I a
wraz z Paniami Karoliną Szymankiewicz i wychowawcą Agnieszką Płóciniczak

Inne posty

Skip to content