Wycieczka klasy 1e i 4gjp do Barcelony

W dniach 11 – 15.04.2023 roku odbyła się wycieczka szkolna do przepięknej Katalonii – Barcelony. Wzięli w niej udział uczniowie klasy 1e oraz 4gjp wraz z opiekunami. Celem wyprawy było zwiedzanie miasta, okolic, jak i również stadionu Camp Nou, gdzie skład tej drużyny zasila znany na całym świecie piłkarz Robert Lewandowski.
W ciągu 3 dni udało się nam zwiedzić główne atrakcje Barcelony, takie jak: największe dzieło Antonio Gaudiego Sagrada Familia, Park Guell – zaprojektowany przez Gaudiego, Stadion zespołu FC Barcelona Camp Nou oraz Muzeum historii klubu łącznie z wszystkimi trofeami i zasłużonymi, wybitnymi piłkarzami. Były również spacery po zabytkowym centrum miasta Placa Catalunya, który jest sercem Barcelony i Las Ramblas – głównym deptakiem, na którym gromadzą się uliczni artyści i sprzedawcy kwiatów. Victor Hugo nazwał to miejsce najbarwniejszą i najciekawszą ulicą Europy.
Nie zabrakło również odpoczynku na plaży w miejscowości Santa Sussana, by później przejść się przepiękną promenadą ciągnącą się wzdłuż Morza Śródziemnego, a następnie wejście na wzgórze Mountjuc, gdzie można było podziwiać przepiękną panoramę z widokiem na port i całe miasto.
Wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni z wyjazdu, chociaż nieco zmęczeni i oszołomieni natłokiem wrażeń. Mam nadzieję, że wkrótce będziemy mieć możliwość uczestniczenia w kolejnej, równie interesującej wycieczce po Europie.

Opiekunowie:
Karol Solnicki
Łukasz Chmielewski
Michał Walkowiak

Inne posty

Skip to content