Wycieczka klasy 2lb do Trójmiasta

W dniach 24-26 maja 2022 roku nasza klasa IILb z wychowawcą Panią Marzeną Szpurek-Robaczyńską i Panią Małgorzatą Grabską spędziła piękny czas w Trójmieście. Rozpoczęliśmy poznawanie Gdańska przy wyjątkowym dziele sztuki „Sąd Ostateczny” Memlinga. Później z przewodnikiem spacerowaliśmy szlakiem Drogi Królewskiej oraz uliczkami przyległymi do Długiego Pobrzeża. Dzień zakończyliśmy w Teatrze Wybrzeże, podziwiając świetną grę trzech aktorów w „Sztuce” Yasminy Rezy. Drugi dzień spędziliśmy w dynamicznej Gdyni, rozpoczynając jej poznawanie od Muzeum Emigracji, a kończąc spacerem wzdłuż wybrzeża morskiego, gdzie podziwialiśmy najsłynniejszego polskiego żaglowca „Dar Pomorza” jak i nowoczesne jachty. Zakończyliśmy poznawanie Gdyni w Orłowie, podziwiając jej piękno z klifów. Wieczór spędziliśmy w Sopocie, z którego wygonił nas deszcz. I on sprawił, że wczesnym rankiem trzeciego dnia wróciliśmy do Sopotu, podziwiając wschód słońca o 4.23. Zakończyliśmy zwiedzanie Trójmiasta lekcją muzealną „Polskie Państwo Podziemne” w Muzeum II wojny światowej. Z pięknymi wspomnieniami wróciliśmy szczęśliwie pociągiem do Leszna.

Marzena Szpurek-Robaczyńska

Inne posty

Skip to content