Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym

Uczennica Maria Jankowska z klasy 2 LB otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym p.t. „Geografia – proces, forma, obiekt”. Konkurs organizowany był przez Uniwersytet Łódzki, a honorowy patronat objął pan prof. Bogdan Włodarczyk – Dziekan Wydziału Nauk Geograficznych UŁ. Na konkurs wpłynęło 557 fotografii autorstwa uczniów i studentów. Do konkursu zakwalifikowano 314 prac w kategorii „Procesy i formy naturalne” oraz 153 w kategorii „Obiekty antropogeniczne”. Każdy uczestnik musiał nie tylko wysłać swoje zdjęcia, ale również nadać tytuł i fachowo uzasadnić swój wybór.
Tytuł zdjęcia Marysi to „Odnaleziony imperatyw” a oto opis: „Chodząc po górach poszukujemy wolności, harmonii i swojego miejsca na Ziemi. Przemierzając górskie szlaki uczymy się pokory, odwagi, wytrwałości. Możemy zsynchronizować się z naturą. To niesamowite, że można odnaleźć tak ważne wartości w środowisku naturalnym.”
Jeśli chcecie podziwiać pracę Marysi i innych zajrzyjcie na stronę www.geo.uni.lodz.pl
Naszą szkołę w tym konkursie reprezentowali jeszcze Paweł Radoła i Łukasz Fliger z klasy 2 T.

A. Hajndrych

Inne posty

Skip to content