Złote medale dla piłkarzy ręcznych w LIMS

W poniedziałek 25 października 2021 roku, w Szkole Podstawowej nr 13 w Lesznie odbyły się Leszczyńskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Chłopców – Licealiada. Do rozgrywek zgłosiło się 5 szkół:
– II LO
– ZSET
– ZSRB
– I LO
– ZSE
Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Bednarczyk 4lb, Dawid Łuczak 4lb, Kacper Boiński 1lb, Marcin Mikołajczak 3la, Joachim Ławecki 3lbp, Hubert Wróbel 3la, Jędrzej Dorsz 1la, Jakub Gejgał 2la, Michał Leśniak 4lb, Oscar Wulke 4b, Mikołaj Juśkowiak 4la, Jakub Harendarz 4lb.
Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”, a chłopcy spędzali na parkiecie każdorazowo 2 x 10 minut. Drużyny walczyły nie tylko o sam fakt wygranej, ale również o awans do zawodów rejonowych, na który mógł liczyć tylko najlepszy zespół w Lesznie. Walka była zacięta, emocje ogromne, a każdy punkt okupiony niemałym wysiłkiem.
Ostatecznie I miejsce zajęła nasza reprezentacja, która już niedługo będzie walczyć na dalszym etapie rozgrywek. Gratulujemy!!!!

Łukasz Chmielewski

Fot. MOS Leszno

Inne posty

Skip to content