ZwierzoPAK – paczka radości dla zwierzęcej społeczności

11

Radość pomagania – imponujący finał akcji „ZwierzoPAK – paczka radości dla zwierzęcej społeczności”. Wizyta młodzieży Ekonomika w schronisku dla koni „Tara” w Piskorzynie oraz w przytulisku dla psów w Śmiglu w dniu 20 marca 2018 roku po raz kolejny pokazała, że wolontariat na rzecz zwierząt ma wartość ponadczasową i bezcenną… zmieniają się mody, trendy, style nauczania … ale kształtowanie u młodych ludzi wrażliwości na krzywdę i cierpienie naszych braci mniejszych oraz szacunku do istot żywych było, jest i będzie najlepszą i najpiękniejszą formą wychowania młodzieży…
Akcja „Zwierzopak – paczka radości dla zwierzęcej społeczności” trwała kilka miesięcy – młodzież zbierała karmę, smakołyczki oraz akcesoria potrzebne do tego, by zapewnić zwierzakom zdrowy, komfortowy i szczęśliwy byt. Ku naszej uciesze akcja stała się inicjatywą o wymiarze międzyszkolnym ponieważ zaangażowali się w nią ochoczo uczniowie Ekonomika, Zespołu Szkół Technicznych, Zespołu Szkół Elektroniczno-Telekomunikacyjnych (pod nadzorem Pani Blanki Florczak-Witke) oraz Szkoły Podstawowej w Jezierzycach Kościelnych.
Efekty przerosły nasze oczekiwania – oto, co udało się zebrać dzięki hojności i szczodrości naszej młodzieży:
77 kg suchej karmy dla psów
7,5 kg suchej karmy dla kotów
15 kg mokrej karmy dla kotów
2,5 kg smakołyków dla piesków
2,3 kg smakołyków dla kotków
oraz koce i lizawki dla koni
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję i dorzucili swoją cegiełkę dobra i życzliwości. Szczególne podziękowania kierujemy do klas 2ja, 2t, 3ja, 3jb, 4jb oraz Pani Agnieszki Kochańskiej, która również hojnie wsparła nasza akcję. Uczniowie klas 3ja, 3jb oraz 2ja i 2t osobiście zawieźli dary korzystając z cudownej sposobności odwiedzenia schronisk i spotkania z wyjątkowymi osobami prowadzącymi te placówki. Widząc radość i podekscytowanie na twarzach naszych uczniów, słuchając opowieści Scarlett, wspaniałej kobiety o aksamitnym głosie i wielkim sercu, które mieści w sobie nieskończone pokłady miłości do zwierząt … tuląc wylegujące się na sianie beztroskie psy … i konie… przyjazne człowiekowi i wdzięczne za ocalenie życia… miałyśmy przekonanie, że konfrontacje młodzieży z cudem natury i cudem ludzkiej dobroci pozostaną dla nich najważniejszą życiową lekcją…

Organizatorki akcji – Karolina Bogusz i Agnieszka Rusin

Inne posty

Skip to content