PROGRAM „INNY” – TOLERANCJA WYZNANIOWA I KULTUROWA

W czwartek 20 kwietnia w Zespole Szkół nr 4 w Lesznie odbyło się spotkanie nt. TOLERANCJI WYZNANIOWEJ. Była to niezwykła podróż po krajach i religiach świata. Dowiedzieliśmy się ile mamy wyznań, jakie są podstawowe założenia tych największych oraz, że prześladowania z powodów wyznaniowych to smutna rzeczywistość. Tolerancja wyznaniowa to szacunek i respekt wobec wierzeń, światopoglądu innych wyznań.
Pamiętajmy!
Prawo do wyznawania religii (każdej) jest jednym z podstawowych praw człowieka.
Natomiast w piątek 21 kwietnia zostaliśmy zaproszeni do III Liceum Ogólnokształcącego w Lesznie na spotkanie dotyczące TOLERANCJI KULTUROWEJ. Pomimo tego, że jesteśmy globalną wioską i podróżowanie oraz migracje są dla nas powszednie, to jednak okazuje się, że mamy ogromny kłopot z akceptowaniem odmiennych kultur. Polacy to bardzo duża grupa emigrantów w Europie i innych częściach świata, a jednak swój kraj chcą mieć dla siebie. Czym jest tolerancja kulturowa? Czy jest ona możliwa? Czy zasada: „traktuj innych, jak sam chciałbyś być traktowany” jest aktualna? Na te pytania odpowiedzieli nam nasi koledzy z III LO. Bardzo dziękujemy za przygotowanie cennych informacji w atrakcyjny sposób.
Świadomość PRAW CZŁOWIEKA czyni nas świadomymi SZACUNKU I RÓŻNORODNOŚCI każdego społeczeństwa.
W obu spotkaniach wzięli udział przedstawiciele klas objętych programem: I ja, I b, I h, II a, II c, III a, III, ja, III jb.

Odpowiedzialne: A. Kozłowska, I. Stachowiak

 

Inne posty

Skip to content