Światowy Dzień Walki z AIDS

1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień Walki z AIDS.
Co roku tego dnia świat jednoczy się, aby okazać wsparcie osobom żyjącym z HIV i chorym na AIDS. Symbolem tego dnia jest Czerwona Kokardka, obecna w przestrzeni publicznej, prasie, w Internecie. Każdy, kto solidaryzuje się z osobami zakażonymi HIV i chorymi na AIDS tego dnia przypina Czerwoną Kokardkę.
W naszej szkole z tej okazji odbyła się akcja informacyjna we współpracy z Państwową Inspekcją Sanitarną reprezentowaną przez p. Annę Ślusarek.
Na drugim piętrze przygotowano stoisko informacyjne, gdzie uczniowie i nauczyciele mogli pozyskać informacje na temat HIV/AIDS, miejsc bezpłatnego testowania, rozdawano ulotki, broszury, odpowiadano na pytania zainteresowanych.
Więcej informacji na temat HIV/AIDS można uzyskać na stronie www.aids.gov.pl

Pedagodzy szkolni

Inne posty

Skip to content